Main content

80. rocznica śmierci Edyty Stein – 9 sierpnia 2022 – WYJAZD na uroczystości w Oświęcimiu

  • Data:

Towarzystwo im. Edyty Stein i Ośrodek “Pamięć i Przyszłość” zapraszają do udziału w obchodach

80. rocznicy śmierci Edyty Stein Świętej Teresy Benedykty od Krzyża OCD

przygotowanych przez Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

 

WYJAZD AUTOKATOWY (BEZPŁATNY) – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

9 sierpnia 2022 roku

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu 9 sierpnia 2022 roku do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady, na uroczystości o charakterze symbolicznym i religijnym organizowane przez Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

Dla członków i sympatyków Towarzystwa im. Edyty Stein zaplanowany jest bezpłatny transport autobusowy do Oświęcimia. Autokar odjeżdża o 5:45 z miejsca w pobliżu Domu Edyty Stein (szczegóły podamy przy zapisach) a następnie około 5:55 z parkingu przy Centrum Historii Zajezdnia.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: Chętnych do udziału w wyjeździe prosimy o zapisy  u p. Anny Zielińskiej (anna.zielinska@zajezdnia.org). W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonicznego, przystanku startowego (Dom Edyty Stein lub Centrum Historii Zajezdnia), oraz czy wezmą Państwo udział w obiedzie (opłatą jest datek na rzecz Centrum Dialogu i Modlitwy). Udział w wyjeździe możliwy jest jedynie po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Program uroczystości Centrum Dialogu i Modlitwy – 9.08.2022 r. (wtorek):

10.00 Droga Modlitewna w Birkenau: słowo na rozpoczęcie w imieniu Episkopatu Polski J.E. Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski; – słowo na zakończenie w imieniu Episkopatu Niemiec J.E. Biskup Bertram Meier, Augsburg.

13.00 Obiad (płatny przez uczestników)

– 13.30 – 14.15: Modlitwa o pokój z Katolikami w Japonii (Wirtualny most, prowadzi Towarzystwo Edyty Stein z Niemiec z Katolickim Uniwersytetem w Nagasaki)

– 14.30: Rozmowy w małych grupach na podstawie tekstów Edyty Stein

– 17.00:  Uroczysta Msza św. w Karmelu: powitanie przez ordynariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej, Biskupa Romana Pindla; Przewodniczy i homilię wygłosi J.E. Kard. Michael Czerny, prefekt dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, Rzym.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Organizatora: https://cdim.pl/80-rocznica-smierci-edyty-stein-swietej-teresy-benedykty-od-krzyza-ocd,3980