Main content

Dzień Dziecka – spotkanie z bajkopisarką Anną Gibasiewicz

  • Data:

Z okazji Dnia Dziecka

serdecznie zapraszamy na

Spotkanie z bajkopisarką

dr Anną Gibasiewicz

1 czerwca 2023 (czwartek)

 godzina 17.00  

 

Merwina ze Srebrnej Góry to trzecia baśń Anny Gibasiewicz, napisana w klasycznym stylu, przypominającym mistrzowskie baśnie H. Ch. Andersena. To opowieść o wielkiej miłości brata i siostry, o wzajemnym oddaniu, zwątpieniu, o przezwyciężeniu największych trudności życiowych i szukaniu rozwiązania, które czasami przychodzi zupełnie niespodziewanie i nie stąd, skąd byśmy się spodziewali. To także opowieść o Ewresie, Jowenie, Tabicie i Orwidzie i wielu innych bohaterach. Przygody, których doświadczają z pewnością spodobają się nie tylko najmłodszym, ale też i starszym czytelnikom.

Anna Gibasiewicz, autorka Baśni o perle  i kontynuacji, Wyprawy Endoasa. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Laureatka Międzynarodowego Konkursu pt. Miłość niejedno ma imię. Organizowała wraz z przyjaciółmi akcję na rzecz dzieci z Indii. Jako wolontariuszka prowadziła audycje literackie i teatralne w internetowym Radiu Młody Wrocław i czytała bajki chorym dzieciom w jednym z wrocławskich szpitali. Nauczyciel dyplomowany, pracuje w liceum ogólnokształcącym.

Zapraszamy do przeczytania artykułu:  https://www.skarbynapolkach.pl/2020/10/jaka-powinna-byc-basni-bajkowa-kolorowa.html