Main content

Bibliodrama dla kobiet – Serce kobiety. Dar spotkania

  • Data:

Zapraszamy kobiety do udziału w warsztatach bibliodramy z cyklu SERCE KOBIETY. Tematem przewodnim będzie: DAR SPOTKANIA.

Prowadzenie: Henryka Czyż

Obowiązują zapisy:
heniaczyz@gmail.com / tel. 600 896 186

Bibliodrama to szczególna forma warsztatów o charakterze duchowym. Odnosi się do odczytywania tekstu biblijnego w taki sposób, by można było wykorzystać w nim własne doświadczenie życiowe.

Do udziału w cyklu warsztatów bibliodramy zapraszamy kobiety, którym tak wiele uwagi w swojej pracy poświęcała Edyta Stein. Uczestniczki warsztatów otrzymają szczególną szansę, by w modlitewnej atmosferze spotkać się z Bogiem, innymi kobietami, a przede wszystkim sobą i własnym sercem – pełnym uczyć, pragnącym bliskości, a jednocześnie doznającym wielu rozdarć i niepokojów.

Podczas warsztatów korzystać będziemy z fragmentów Ewangelii oraz z różnorodnych artystycznych środków wyrazu. Zbliżając się do duchowego dziedzictwa Edyty Stein odkrywać i przeżywać będziemy kobiecość w biblijnej perspektywie.

Prowadzenie:
Henryka Czyż – liderka bibliodramy Europejskiego Towarzystwa Bibliodramy; osoba towarzysząca – kierownik duchowy przy rekolekcjach Ćwiczeniach Duchownych Św. Ignacego; absolwentka arteterapii, socjoterapii oraz terapii przez sztukę.

Zapraszamy!

Warsztat realizowany jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein w ramach programu kulturowego „Dziedzictwo Edyty Stein”, finansowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.