Main content

Strażnik Bożego Grobu – spotkanie z o. Zacheuszem Drążkiem OFM – ODWOŁANE

  • Data:

“STRAŻNIK BOŻEGO GROBU”

Spotkanie z o. Zacheuszem Drążkiem OFM,
franciszkaninem z Wrocławia,
wieloletnim gwardianem Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie

DATA: 20 marca 2020 (piątek)
GODZINA: 19:00
MIEJSCE: Dom Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38

Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy zdjęć z Bazyliki Bożego Grobu autorstwa br. Petrusa Schullera OFM.

Od ponad 750 lat franciszkanie pełnią służbę opieki nad Ziemią Świętą i miejscami związanymi z życiem Jezusa Chrystusa. O. Zacheusz Drążek, franciszkanin z Wrocławia od 2013 do 2019 roku przebywał w Ziemi Świętej, a od 2016 roku pełnił posługę strażnika Bożego Grobu w Jerozolimie.

Jak wygląda życie codzienne w Bazylice Grobu Pańskiego? Jakie są codzienne obowiązki strażnika Bożego Grobu? Na czym polega prawo status quo w Ziemi Świętej? Czy tylko chrześcijanie modlą się w Bazylice? Czy w opiece nad Bożym Grobie pomaga muzułmanin? Jak wizyty w Bożym Grobie przemieniają ludzkie życie? Jak wizyty w Bazylice przeżywają najważniejsze “głowy” świata? Co się zmieniło w Ojca sercu podczas tych sześciu lat posługi?

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać świadectwa strażnika Bożego Grobu zapraszamy do udziału w spotkaniu z o. Zacheuszem Drążkiem i wspólnej rozmowie.

Wydarzenie realizowane jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein w ramach programu kulturowego „Dziedzictwo Edyty Stein”, finansowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.