Laureaci Nagrody im. Edyty Stein – 2021
Pani Jadwiga Skupnik-Kurowska – za pełne pasji szerzenie kultu Edyty Stein poprzez stworzenie i ponad stupięćdziesięciokrotne przedstawienie monodramu o Jej tragicznym losie a także publikację wspomnień „Edyta Stein – życie moje”, za krzewienie wartości chrześcijańskich w pracy artystycznej i pedagogicznej oraz wieloletni, czynny udział w życiu Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu.
Pan Sylwin Bechcicki – za współtworzenie Oddziału Towarzystwa im. Edyty Stein w Lublińcu i ponad trzydziestoletnie pełnienie funkcji Prezesa oraz wieloletnie zaangażowanie w szerzenie kultu św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein i umiejętność współpracy z lokalną społecznością udokumentowaną spektakularnymi efektami: pomoc w utworzeniu multimedialnego muzeum Edyty Stein w domu Courantów, nadanie szkole w Lublińcu Jej imienia i uzyskanie Jej patronatu dla miasta, a także działalność pedagogiczną, społeczną i wydawniczą.
Pani Alfreda Poznańska (1939-2001) – artystka – rzeźbiarka, profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, przyjaciel i honorowy członek Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu, – autorka rzeźby ołtarzowej w kaplicy św. Teresy Benedykty od Krzyża w kościele p.w. św. Michała Archanioła we Wrocławiu, – wykonawczyni kartusza nad centralnym frontowym oknem Domu Edyty Stein.
Pani Susanne Batzdorff – za czynne uczestnictwo w dialogu żydowsko – chrześcijańskim na świecie, wieloletnią życzliwą i przyjacielską współpracę z Towarzystwem im. Edyty Stein we Wrocławiu i na świecie, publikację książki Ciocia Edyta. Żydowskie dziedzictwo katolickiej świętej, wręczonej Janowi Pawłowi II na uroczystości kanonizacyjnej, za otwartość i szczerą pomoc w odtworzeniu historii rodziny i wrocławskiego, domu Steinów.
Pan Alasdair MacIntyre – za badanie życia i myśli św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein oraz szeroką popularyzację jej dziedzictwa duchowego i intelektualnego na światowym forum, a także obronę, rozwój i szerzenie chrześcijańskich wartości moralnych i intelektualnych arystotelejsko-tomistycznej etyki cnót jak i klasycznych ideałów w licznych pracach z dziedziny etyki, moralności i filozofii.