Main content

WIECZÓR W DOMU EDYTY STEIN – wykład Heleny Teixeira Respondek i koncert ks. Bartłomieja Kota

  • Data:

Serdecznie zapraszamy na

“WIECZÓR W DOMU EDYTY STEIN”

27 stycznia 2024

godz. 17.00 – WYKŁAD Heleny Teixeira Respondek “Czy podatność na zranienie może być czymś dobrym? Antropologiczne podstawy psychologii u Edyty Stein”

godz. 18.00 – KONCERT ks. Bartłomieja Kota

“Wieczór w Domu Edyty Stein” jest częścią dnia formacyjnego, który w Domu Edyty Stein będą przeżywać uczestniczki projektu formacji dla kobiet “Drogocenna Perła” oraz seminarium poświęconego książce Edyty Stein “Kobieta. Pytania i refleksje”. Część tę w porozumieniu z p. Dyrektor otworzyliśmy dla publiczności i serdecznie zachęcamy do udziału w niej.

Helena Teixeira Respondek (psycholog, popularyzatorka myśli Edyty Stein, współautorka Drogocennej Perły i prowadząca seminarium “Kobieta. Pytania i refleksje”) w wykładzie przybliży zjawisko “vulnerability”, które w j. polskim różnie się tłumaczy, tutaj jako “podatność na zranienie”. Pojęcie to zyskało na popularności dzięki pracy prof. Brene Brown (The power of vulnerability), ale w praktyce może wywoływać różne wrażenia czy skutki. Zobaczymy, jak perspektywa Edyty Stein pomaga wydobyć, w czym tkwi wartość owej “vulnerability”.
Następnie wysłuchamy koncertu Bartłomieja Kota – muzyka, kompozytora, duszpasterza wrocławskiej Maciejówki i wykładowcy muzyki kościelnej. Twórczość artysty przywołuje na myśl najlepsze tradycje polskiej piosenki (z tekstami Wojciecha Młynarskiego na czele), tematyka zdradza ciepły stosunek uczuciowy do Wrocławia i do całej Polski, aczkolwiek mogą się też pojawić piosenki humorystycznie ujmujące wątki filozoficzne.
Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami wieczoru w Domu Edyty Stein dnia 27 stycznia 2024!
Organizatorzy